• Stolnotenisová liga

14. 5. 2024

Stolnotenisový tím ZŠ Zlatá má aktuálne za sebou ďalší ročník okresnej školskej stolnotenisovej ligy. Celý tím predvádzal v silnej konkurencii počas celej sezóny skvelé výkony a opäť ukázal svoje kvality. V celkovom hodnotení škôl v kategórii chlapcov sme obhájili minuloročné prvenstvo. Chlapci na zápasy nastupovali v zložení D. Gál, M. Hudák, P. Skokan, A. Zabavník.

• S domácimi príšerkami za zábavou

13. 5. 2024

Sobota bola opäť plná zábavy a pekných zážitkov. V pohodlí skvelého autobusu s vynikajúcim ujom šoférom sme vyrážali plní očakávania za dobrodružstvom do Košíc. Privítalo nás obchodné centrum Optima, ktoré nám poskytlo všetko za čím sme cestovali – zábavu v športovo – zábavnom komplexe Steam Factory, krásny rozprávkový zážitok s príšerkami, či nakupovanie bez dozoru rodičov v našom obľúbenom kráľovstve hračiek... SteamFactory ako vždy nesklamalo, detské ihrisko, rôzne detské atrakcie sme si naplo užili. Vyskákaní, naradostení, spokojní sme sa presunuli do kinosály Cinemax kde bola už pre nás pripravená rozprávka Domáce príšerky. S čerstvými pukancami a pitím sme sa spokojne usadili a sledovali príbeh Elfínov – chlpatých, malých príšeriek, ktoré udržiavajú v každom dome pokoj a harmóniu. A tak spokojní, šťastní a plní zážitkov sme dorazili pred našu školičku do náručia našich rodičov...

• Stretnutie s autormi knihy "privatissimum"

10. 5. 2024

Privatissimum - názov, ktorý znie tajomne, záhadne...no v preklade znamená, niečo, čo je veľmi osobné.

Práve takúto osobnú básnickú zbierku nám dnes predstavil vysokoškolský profesor zoológie Marcel Uhrin, ktorou si splnil sen. Ide o jeho básnickú prvotinu, do ktorej vložil spomienky na svoju mamu, manželku, kamarátstva, cestovanie, ale aj svoju vášeň - prírodu.

Celé toto netradičné stretnutie prebiehalo pod záštitou GemArtu v našom mestskom parku. Žiaci sa okrem básní stretli aj s výtvarníčkou Katarínou Molnárovou, ktorá im ukázala prácu s akvarelom. Tú si sami mohli vyskúšať.

Celé podujatie bolo sprevádzané príjemnou klavírnou melódiou, o ktorú sa postaral Milan Varga.

Tešíme sa, že sme sa dňa 10.05.2024 mohli na chvíľu stať súčasťou umenia.

• Pozdrav pre kamarátov

6. 5. 2024

Pohľadnica je ako brána, która otvára cesty k spomienkam a priateľstvám. Na jednom malom papieri sa môžu ukrývať veľké emócie. V každom riadku posielame nielen slová, ale aj kúsok svojho srdiečka. Tak vezmite pero do ruky a nechajte slová tancovať na papieri. Druháci si navzájom posielali pozdravy.

• Jedálny lístok

• Pondelok07. 10.
      • Polievka cesnaková krémová (200/220/250)
        Krutóny (200/200/250)