• Mgr. Monika Fülekyová

- kariérový poradca od septembra 2022.

Konzultačné hodiny

Pondelok -  08:00 - 10:00,   Utorok -       14:00 - 15:30

( na konzultáciu je nutné sa vopred prihlásiť cez Edupage, príp. sa dohodnúť individuálne )

Kontakt :  monika.fulekyova@zszlatarv.sk

alebo prostredníctvom Edupage poslať správu

Nájdete ma v zborovni školy

Dôležité termíny :

V termíne do 08.1.2024 prebieha aktualizácia výberu stredných škôl pre žiakov 9. ročníkov a pre žiakov 8. ročníkov so záujmom o bilingválne štúdium.

Termíny konania prijímacích skúšok na stredné školy pre školský rok 2024/25 nájdete na

Proces podávania prihlášok na stredné školy v školskom roku 2023/2024.

a) Zákonný zástupca vypĺňa len jednu prihlášku na vzdelávanie, na ktorej uvedie v poradí podľa záujmu

- najviac dva netalentové odbory,

- najviac dva talentové odbory.

Poradie záujmu je informačné pre riaditeľov základných škôl a stredných škôl, uchádzač stále bude mať možnosť potvrdiť rozhodnutie o prijatí na vzdelávanie v ktorejkoľvek zo škôl, na ktorú bol prijatý.

b) Hodnotenie žiaka na prihláške potvrdzuje riaditeľ základnej školy.

c) Termíny konania prijímacích skúšok na stredné školy sú zverejnené na webovom sídle ministerstva školstva ( minedu.sk )

d)  Prihlášku, v ktorej je jedným zo zvolených talentových odborov odbor vzdelávania na strednej športovej škole, je nutné zaslať v čo najskoršom termíne od ukončenia hodnotenia žiaka za prvý polrok z dôvodu overovania športového výkonu v čase od 25. marca 2024 do 19. apríla 2024.

e) Prihlášku na našej škole  podáva zákonný zástupca.

- elektronicky (zadáva sa v systéme aSc agenda) bez elektronického podpisu občianskym preukazom ( obidvaja zákonný zástupcovia podpíšu príslušné tlačivo a pripoja ako prílohu ku prihláške )

f) Povinnými prílohami prihlášky podľa druhu záujmu o štúdium sú:

- Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na účel schopnosti študovať zvolený študijný odbor ( len pre odbory zvolené ministerstvom školstva ),

- Správa z diagnostického vyšetrenia vykonaná zariadením poradenstva a prevencie nie staršia ako dva roky (predkladá len uchádzač so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami),

- Vyjadrenie lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore telovýchovné lekárstvo (predkladá len uchádzač, ktorý podáva prihlášku na vzdelávanie v strednej športovej škole),

- Vyjadrenie lekára so špecializáciou všeobecné lekárstvo o zdravotnej spôsobilosti študovať zvolený odbor vzdelávania (predkladá len uchádzač so zdravotným znevýhodnením),

- Kópie vysvedčení predkladá len uchádzač, ktorý bol z niektorého vyučovacieho predmetu na vysvedčení hodnotený slovne (v tomto prípade predkladá len vysvedčenie s príslušným slovným hodnotením), alebo ak nie je možné, aby základná škola, ktorú žiak navštevoval alebo navštevuje, potvrdila hodnotenie žiaka uvedené na prihláške,

- Kópie diplomov alebo certifikátov, ktoré preukazujú umiestnenie žiaka v predmetovej olympiáde alebo súťaži (nepovinná príloha)

(predkladá len uchádzač, ktorý uvádza v prihláške umiestnenie v predmetovej olympiáde alebo súťaži).

g) Zákonný zástupca najneskôr do 22. mája 2024, písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie.

Elektronická forma podávania prihlášky

Ak zákonný zástupca podáva prihlášku elektronicky

a) Konkrétny formulár prihlášky si vygeneruje zo školského informačného systému, ktorý škola používa. Niektoré údaje budú pred vyplnené z databázy školského informačného systému, ďalšie požadované údaje doplní zákonný zástupca.

b) Vyplnenú prihlášku odošle prostredníctvom školského informačného systému najneskôr do 14. marca 2024 základnej škole na potvrdenie hodnotenia. K prihláške pripojí povinné prílohy v zoskenovanej podobe ako prílohy k elektronickému podaniu a potvrdí podanie prihlášky.

c) Riaditeľ základnej školy prihlášku elektronicky potvrdí bezodkladne tak, aby zákonný zástupca mohol podať prihlášku na vzdelávanie v zákonnej lehote do 20. marca 2024.

d) Školský informačný systém po potvrdení prihlášky riaditeľom základnej školy a potvrdení podania prihlášky zákonným zástupcom odošle prihlášku všetkým stredným školám, ktorých odbory vzdelávania uviedol zákonný zástupca v prihláške. Ak vznikne technický problém s odoslaním prihlášky prostredníctvom školského informačného systému na niektorú zo škôl uvedených v prihláške, zákonný zástupca dostane zo školského informačného systému upozornenie o tom, že prihlášku musí zákonný zástupca vytlačiť, podpísať a do 20. marca 2024 aj s prílohami podať na príslušnú školu poštou alebo osobne; pri podaní prihlášky poštou je určujúci dátum jej podania na poštovú prepravu.