• Životný cyklus motýľa

3. 6. 2024

Vidieť, zažiť, pochopiť a precítiť. Aj také môže byť učenie. A hoci je život motýľa rýchly, sledovať jeho ba až rozprávkovú premenu bolo zážitkom. Mohli by sme už len dodať na záver : lepšie RAZ VIDIEŤ, ako 100-KRÁT POČUŤ.

• Exkurzia na hasičskej stanici

3. 6. 2024

Žiaci 1.B navštívili hasičskú stanicu, kde zažili nezabudnuteľné popoludnie plné zážitkov. Mohli si vyskúšať hasičskú prilbu, hydraulické kliešte a vysielačku. Pozreli si hasičské autá, štvorkolku a dokonca aj čln. Celá exkurzia bola nielen poučná ale aj veľmi zábavná.

• “Čo sa hýbe, to je živé”

3. 6. 2024

V stredu (29.5.2024) sa tri triedy našej školy zúčastnili skvelej akcie RÚVZ “Čo sa hýbe, to je živé”. Išlo už o 9. ročník, ktorý si 5.C, 6.A a 6.C veľmi užili. Čakali na nich rôzne disciplíny, napríklad kliky, drepy, basketbal, futbal, ale aj vedomostný kvíz a prvá pomoc. Spomedzi 20 tried sa podarilo vyhrať 5.C prvé miesto6.C tretie miesto. 6.A sa umiestnila na taktiež úžasnom 6. mieste.

Ďakujeme mestu a RÚVZ, že sme sa mohli zúčastniť a vyhrať super ceny!

• EXKURZIA ŠOMOŠKA

31. 5. 2024

Tento rok sa nám podarilo obnoviť tradíciu, ktorá bola prerušená covidovým obdobím. Žiaci 8. ročníka boli na exkurzii na hrade Šomoška. Výlet sa vydaril, počasie bolo objednané a všetci žiaci boli super. Z exkurzie si odniesli nielen vedomosti získané z výkladov učiteľov, ale aj pekné spomienky. Bohužiaľ, z dôvodu krátkosti času sme nestihli neďalekú Výhľadňu, ale aspoň bude dôvod na návrat.

• V zábavnej krajine Rabkoland...

29. 5. 2024

A prišlo vytúžené skoré sobotné májové ráno... tak dlho sme sa tešili na posledný výlet v tomto školskom roku s Amavet klubom pri Základnej škole Zlatá, ktorý bol tou povestnou zlatou bodkou – krásnym ukončením s láskou pripravovanými všetkými výletmi tohto roka. Natešené deti sa spolu s rodičmi vybrali navštíviť tú najkrajšiu a najzábavnejšiu krajinu Rabkoland v Poľsku. Bolo nás požehnane – naplnili sme totiž dva autobusy!!! Plní nadšenia sme teda v pohodlných autobusoch vyrazili na náš vytúžený výlet. Rabkoland je krásny rodinný zábavný park, ktorý je továrňou na radosť, úsmev, dobrú náladu a skvelú zábavu. Je plný rôznych atrakcií – od rôznych kolotočov a horských dráh, cez cirkus Luna, strašidelný hrad, vodných atrakcií a oddychových zón, doplnkového programu pre deti a maskotov, ktorí sú stále v parku. To, že deti boli plné nadšenia o tom netreba písať básne, ale že si to užili aj r

• Plavecký výcvik 2024

27. 5. 2024

Minulý týždeň sme sa my piataci zúčastnili na plaveckom výcvicku. Počasie nám prialo takmer každý deň, tak sme sa mohli venovať aj iným aktivitám, ako plávaniu. Boli sme na výlete na Oravskom hrade, kde sme sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o histórii a okolí. Poobede a večer sme chodievali na ihrisko, buď sme hrali futbal, volejbal, twister alebo sme sa len tak prechádzali. Najviac nás bavili kolotoče! Varili nám v blízkej reštaurácii a varili ozaj dobre. Plávali sme každý deň a naučili sme sa 4 základné plavecké štýly. Zábavné plávanie sme mali v utorok a vo štvrtok, vtedy sme sa len hrali a šialili na tobogánoch, šmýkaľkách a vo vode. To bolo tiež veľmi super. Určite by sme si to radi zopakovali, ale to asi nepôjde. Tak aspoň takto, vo videu, si pripomenieme naše zážitky a spomienky.

• Jedálny lístok

• Pondelok07. 10.
      • Polievka cesnaková krémová (200/220/250)
        Krutóny (200/200/250)