• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024

28. 6. 2024

Posledný školský deň 28.6.2024 nastal deň, na ktorý netrpezlivo čakali všetci žiaci. Deň, kedy boli hodnotení za námahu, ktorú vynakladali 10 mesiacov. Pán riaditeľ Mgr. Richard Szöllös vyhodnotil uplynulý školský rok a všetkým žiakom i učiteľom poprial krásne prázdniny, aby načerpali veľa síl a užili si voľných dní. Potom sa žiaci odobrali do tried, kde triedni učitelia zhodnotili ich prácu a odovzdali vysvedčenia.

• Školský výlet na Muráni - 2.A a 4.B

27. 6. 2024

Pokiaľ chcete zažiť krásny deň v objatí prírody a v spoločnosti zvierat vrúcne Vás privíta MURÁNSKA PLANINA. Návšteva rodinného parku Obrovisko a prechádzka rozprávkovo - náučným chodníkom bola pre deti nezabudnuteľným zážitkom. Pozorovanie života sysľov a ich kŕmenie bolo veľmi zábavné a zaujímavé. Prežili sme pekný slnečný deň a s peknými zážitkami sme sa vrátili naspäť do školy.

• Talentovaná mládež základných škôl

27. 6. 2024

Dňa 20.6.2024 Rožňavská samospráva ocenila najúspešnejších talentovaných žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rožňava. Z našej školy si prevzali ocenenie: basketbalistky- Natália Černajová, Viktória Balázsová, Rebeka Dókus, Natália Katerenchuk, Dominika Lázárová a džudistka : Anka Mikolajová. Dievčatám srdečne blahoželáme a želáme im veľa športových úspechov.

• RoboCUP 2024: Mladí géniovia na scéne!

26. 6. 2024

Dnes naši najmladší rozbalili svoje talenty na epickej lego-robotickej súťaži RoboCUP, ktorú sme organizovali v spolupráci s detskou organizáciou Fénix. Táto akcia bola prehliadkou kreativity, technických zručností a inovatívnych nápadov.

Naši malí technici a inžinieri predviedli úžasné výtvory, ktoré nás všetkých očarili. Každý súťažiaci si odniesol malú pozornosť ako odmenu za svoju nápaditosť a tvrdú prácu. Atmosféra bola elektrizujúca a nadšenie detí bolo nákazlivé!

Obrovské ďakujem všetkým, ktorí pomohli túto akciu zorganizovať a podporili našich mladých talentov. Už teraz sa nevieme dočkať ďalšieho ročníka RoboCUP, kde opäť uvidíme úžasné technické zázraky od našich malých géniov!

• Koncoročný výlet 5.C

26. 6. 2024

25. 6. 2024 bol jeden super deň. Bol super preto, lebo sa 5.C s pani učiteľkami rozhodli ísť na výlet. V neďalekej obci Rakovnica majú fantastický priestor na opekanie, na stanovanie aj na letný chill. Decká si opiekli špekačky, slaninku, chlebík a aj syr. Dievčatám sa najviac páčil potôčik zo studničky, kde objavili mloky a salamandre. Chlapci zvolili inú aktivitu, hrali klasické naháňačky a stavali bunkre. Hlavný cieľ sme splnili - nikto nezostal hladný, keďže Tobiho starká napiekla fantastický ríbezľový koláč, ktorý doniesla. Ďakujeme. Určite si výlet zopakujeme aj na ďalší rok a teraz už len nabrať nové sily do ďalšieho roka.

• PRVÁ POMOC  challenge

24. 6. 2024

Milí priatelia, zo srdca vám želáme, aby ste v prípade núdze mali poruke záchranárov, akými si Nati Pakesová, Viki Gallová, Matej Szaszák, Roman Fafrák, Maxim Pavlovský, Kika Čmeliková a Jessi Matejčíková.

Títo mladí záchranári zo Zlatej si totiž svoje schopnosti preverili na súťaži Červeného kríža  - Prvá pomoc challenge. Ošetrili otvorenú zlomeninu predkolenia aj udretú hlavu, oživili zraneného v bezvedomí, ošetrili popáleninu aj tepnové krvácanie, pomohli dusiacemu sa chlapcovi v jedálni aj mužovi s epileptickým záchvatom a to všetko s odhodlaním zachrániť ľudský život!

Sme právom hrdí na ich úspech, pretože vedieť správne zareagovať je kľúčom k úspechu.

21. 6. 2024

Dňa 19.6.2024 sa na našej škole uskutičnilo účelové cvičenie. Žiaci si osvojili a precvičili svoje zručnosti na stanovištiach civilnej ochrany, zdravotnícjej prípravy, dopravnej výchovy, streleckej prípravy, topografickej prípravy a pobytu v prírode. Mladší cvičili v areály školy a starší v priestoroch Rožňavskej strelnice. Počasie nám vyšlo a tak sme spolu strávili pekný deň.

• Prekvapenie pre prvákov

21. 6. 2024

Zvuk! Svetlo! Tri, dva, jeden... Začíname! Opona sa pomaly dvíha... Ešte pár detailov a môžeme začať.

My, piataci sme si na konci roka pripravili pre prváčikov milé prekvapenie v podobe bábkového divadla. Pozvali sme ich do našich tried a predviedli sme im naše umenie. Na hodinách literatúry sme si  vyrobili bábky, kulisy, nacvičili si text rozprávky, vyskúšali sme si rôzne profesie súvisiace s divadlom . Boli to hodiny plné tvorivosti, hravosti , spolupráce a smiechu. Ukázali sme im, že hodiny literatúry nemusia byť vždy len o čítaní... A záver ?  Ten bol pre nás očarujúci.  Prváčikom sa divadielko veľmi páčilo a ako inak , potešili nás  potleskom. A nás hrial prekrásny pocit pri srdci.

• Didaktické hry pre 1. stupeň

20. 6. 2024

V stredu, 19.6.2024, prebiehal v škole deň didaktických hier. Odštartovala ho skúška požiarneho poplachu, ktorú sme úspešne zvládli. Neskôr si žiaci na dopravnom ihrisku preverili svoje vedomosti a zručnosti zo zdravotnej prípravy, dopravnej výchovy či civilnej ochrany. Na jedenástich stanovištiach nechýbali športové disciplíny, smiech a zábava.

• Do školy na bicykli

20. 6. 2024

Využili sme pekný deň a vybrali sme sa do školy na bicykli. Podporujeme prírodu, zdravie a upevňujeme vzťahy medzi sebou. Trasa zo Štítnika po Rožňavu nám dala zabrať a cestou sa k nám pripájali žiaci z Honiec, Bystrého, Rakovnice a Rudnej. Pocit výborný.

• Deň otcov v 2.A

18. 6. 2024

Pošepkal nám škriatok, že má ocko sviatok. Že dnes slávi veľký deň, vďaku mu hneď darujem! Zdravia, šťastia prajem mu, velikánsku hromadu, ešte k tomu, samozrejme, pozitívnu náladu.

• Turnaj v mikrobasketbalovej lige

17. 6. 2024

Dňa 13.6. sa na ZŠ Juh konal posledný turnaj v mikrobasketbalovej lige. Žiaci našej školy sa umiestnili na peknom 4.mieste. Aj napriek vekovej a výškovej prevahe súpera ukázali, že majú radosť z basketbalu je v nich odhodlanie a nebojácnosť. Ďakujem všetkým žiakom za vzornú reprezentáciu našej školy a teším sa na ďalší školský rok a na to čo spolu dosiahneme!