Základná škola, Zlatá 2, Rožňava
2% dane Fotoalbum Jedálny lístok Facebook Zmluvy, faktúry Napíšte nám

 • Bola raz jedna IV. D trieda...

  Takto sme začínali ako prváci, a dnes končíme ako štvrtáci. Prajeme krásne prázdniny a veľa nových letných zážitkov!

 • Oceňovanie najúspešnejších žiakov v šk. roku 2019/2020

  Úspech. Vravia o ňom, že ak uspejete iba raz, môže byť úspech len náhoda. Pokiaľ uspejete dvakrát, môže to byť šťastie. Pokiaľ trikrát, tak len vďaka usilovnosti a pracovitosti. 

 • Posledné popoludnie v ŠKD v 1.ročníkoch

  Do galérie Posledné popoludnie v ŠKD v 1.ročníkoch boli pridané fotografie.

 • Beh olympijského dňa

  Do galérie Beh olympijského dňa boli pridané fotografie.

  V rámci olympijského dňa sa v mestskom parku uskutočnil "Beh olympijského dňa", ktorý organizoval OLYMPIJSKÝ KLUB GEMER. Zúčastnili sa ho aj úctyhodných 34 žiakov našej školy. Všetkým blahoželáme za výkony a ďakujeme za krásnu reprezentáciu našich farieb. Športu ZDAR.

 • Tvorenie v ŠKD 1.C

  Do galérie Tvorenie v ŠKD 1.C boli pridané fotografie.

  Keď nám počasie neprialo, takto sme tvorili v ŠKD s 1.C triedou. Veselé lesné víly nám zdobia interiér našej triedy. Pirátska loď, ktorá sa plavila do neznáma zrazu zakotvila v 1.C. Týmito našimi prácami sa chceme s Vami rozlúčiť a popriať všetkým kamarátom, spolužiakom, pani učiteľkám, učiteľom, vychovávateľkám krásne leto plné oddychu a slniečka.

 • Blahoželáme našej Tamarke

  "Korona" mala na našej škole aj pozitívne stránky. Žiaci boli kreatívni a viacerí vytvárali doma krásne umelecké diela. Aj v tomto období sme sa zapojili do výtvarnej súťaže "Moje ľudské práva", s úlohou zachytiť ľudskoprávneho hrdinu v akcii. Naša šikovná žiačka Tamara Lüköová sa tejto úlohy zhostila viac ako úspešne a obsadila krásne prvé miesto. Blahoželáme!

 • Slávnostné ukončenie šk. roka 2019/2020

  Vážení rodičia,

  v utorok 30.júna 2020

  sa uskutoční odovzdávanie vysvedčení v triedach v čase od 8:30 do cca 9:30.

  Vstup do budovy školy je povolený od 8:00 bez zákonného zástupcu. Žiadame Vás, aby ste dodržiavali všetky bezpečnostné pokyny.  Obed v tento deň nie je zabezpečený. 

  Ďakujeme za pochopenie a všetkým želáme príjemné a hlavne bezpečné leto. 

 • Deň otcov v 1.C - ŠĶD

  Do galérie Deň otcov v 1.C - ŠĶD boli pridané fotografie.

  V nedeľu  oslávili  všetci  ockovia,  tatkovia a tatušovia  svoj sviatok. Ani my sme na nich nezabudli a vyrobili im krásny pozdrav z lásky,  lebo ich ľúbime  a ďakujeme za  všetko  čo pre nás  robia.

 • S nádychom leta v 1.D

  Do galérie S nádychom leta v 1.D boli pridané fotografie.

  Minulý týždeň nám počasie neprialo a tak sme ani my v ŠKD nelenili a krásne letné dni sme chceli preniesť aspoň na naše krásne korytnačky. Vytvorili sme nádherný podmorský svet a 3D korytnačky. A ako skvelo sa nám darilo uvidíte na našich fotografiách...

 • Deň otcov v 1.D

  Do galérie Deň otcov v 1.D boli pridané fotografie.

 • A je rozhodnuté!

  Dnes sa rozhodlo o osude žiackej ligy v šachu v Košiciach.

  Z plánovaných šiestich kôl sa pre covid-19 stihlo odohrať päť kôl..

  Tejto ligy sa zúčastnilo až 124 súťažiacich.

  Keďže nie je nič nad naše zdravie, rozhodli sa ligu ukončiť piatym kolom.

  A výsledky sú potešujúce.

  Z našich dvoch dievčat skončila Dominika Lázárová celkovo na 38.mieste. V kategórii dievčat do 14 rokov obsadila z deviatich piate miesto. Tú istú kategóriu hrala aj Adriana Straková a z dievčat ju predbehla jediná súperka, čím získala striebro. V celkovom poradí obsadila krásne 11.miesto.

  V nabitejšej 31 člennej kategórii chlapcov do 14 rokov obsadil Tobias Koóš 6.miesto, celkovo 17-te a Tomáš Lukáč 5.miesto, celkovo pekné 14-te miesto.

  Pozornosť si zaslúži aj kategória chlapcov do 11 rokov. Tú hral aj najmladší osemročný Matej Szaszák s ďalšími 43 súťažiacimi. Obsadil v nej 10.miesto a celkovo za sebou nechal 99 súťažiach. 

  Tam-ta-da-dá - inak sa to oznámiť ani nedá.

  Lukáš Szaszák - absolútne prvé miesto.

  B L A H O Ž E L Á M.

  Tréner šachového krúžku Robo Szaszák

  Všetci sa veľmi tešíme a ďakujeme za fantastické výsledky našim šachistom.

 • Deň otcov v 1.C - ŠĶD

  V nedeľu oslávili všetci ockovia, tatkovia a tatušovia svoj sviatok. Ani my sme na nich nezabudli a vyrobili im krásny pozdrav z lásky, lebo ich ľúbime a ďakujeme za všetko čo pre nás robia.

 • BIOLÓGIA „hand made“

  Na záver školského roka sa chceme s vami podeliť o niektoré naše výtvory, ktoré sme si zhotovili počas obdobia „korona školy“.  Je to ORIGAMI model DNA (deoxyribonukleovej kyseliny nachádzajúcej sa v chromozómoch, 8.roč.) a 3D model VODNÝ EKOSYSTÉM (5.Roč.) Musím pochváliť všetkých mojich žiakov, ktorí mi poctivo posielali požadované domáce úlohy (takmer všetci ! ) a teším sa veľmi z toho, ako sme spolu krôčik po krôčiku napredovali v nadobúdaní vedomostí. Našli sme si svoj spôsob a zvládli sme to vynikajúco. Skláňam klobúk aj pred rodičmi, pre ktorých bol toto tvrdý oriešok. Aj keď sa už v škole budúci školský rok so mnou nestretnete, verím, že vám „to niečo dalo“  (p.uč. Labašková).

 • Didaktické hry v 2. A

  Ďakujeme našim učiteľom za nové ihrisko.

 • Organizačné pokyny od 22.6.2020!!!

   

   

   

   

   

  Vážení rodičia, milí žiaci.

  Napriek tomu, že od 22.6.2020 je možné otvoriť školy pre všetky ročníky, my sme sa po prerokovaní so zriaďovateľom rozhodli túto možnosť nevyužiť a naďalej pokračovať s činnosťou len 1. až 5. ročníka. Naše dôvody sú prevádzkové a organizačné.

  Verím, že naše rozhodnutie prijmete s porozumením a budete sa riadiť nasledujúcimi pokynmi pre odovzdávanie učebníc a ukončenie školského roka.

  Odovzdávanie učebníc a vyzdvihovanie osobných vecí z tried, sprístupňovanie šatňových skriniek:

  22.6.2020 v čase od 8:00 do 10:00 všetci žiaci 9. ročníka. Žiaci 9. ročníka odovzdávajú aj čipy!

  23.6.2020 v čase od 8:00 do 10:00 všetci žiaci 8. ročníka

  24.6.2020 v čase od 8:00 do 10:00 všetci žiaci 7. ročníka

  25.6.2020 v čase od 8:00 do 10:00 všetci žiaci 6. ročníka

  26.6.2020 tí žiaci 5. ročníka, ktorí sa nezúčastňujú vyučovania (ostatní piataci podľa pokynov triednych učiteľov)

  Ak Vám tieto termíny z objektívnych príčin nevyhovujú, kontaktujte triednych učiteľov a dohodnite si iný deň alebo čas.

  Organizácia záveru školského roka:

  29.6.2020 vyhodnotenie školského roka a odovzdanie odmien najúspešnejším žiakom v školskom roku 2019/2020. Ocenení žiaci budú pozývaní prostredníctvom aplikácie EDUPAGE.

  30.6.2020 ukončenie školského roka a odovzdanie vysvedčení v jednotlivých triedach:

  • 8:30 príhovor riaditeľa školy prostredníctvom školského rozhlasu,
  • odovzdanie vysvedčení triednymi učiteľmi,
  • záver cca 9:30.

  30.6.2020 sa obed žiakom neposkytuje.

  Žiadame Vás, aby ste dodržiavali všetky bezpečnostné pokyny.

  Ďakujeme za pochopenie a všetkým želáme príjemné a hlavne bezpečné leto.

 • ČERSTVÉ HLAVIČKY SÚ SPÄŤ

  POZOR!!!

  Milí rodičia, milé deti,

  už od 24.júna 2020 sa opäť začína hlasovať za čerstvé ovocie pre našu školu. Sútaž trvá do 29. júla 2020 a hlasovať je možné priamo na webstránke www.cerstvehlavicky.sk registráciou pokladničného bloku z nákupu v Kauflande. Každý takýto blok má hodnotu jedného hlasu a držiteľ bloku ho môže venovať našej škole, keďže sme do projektu prihlásení.

  Zapojením sa do súťaže chceme znova zabojovať o zdravý balíček ovocia a zeleniny pre všetkých žiakov našej školy na celý školský rok 2020/2021. Raz sa nám to už podarilo a veríme že spoločnými silami to zvládneme znova!

  Ď A K U J E M E ! ! !

 • Týždeň plný aktivít

  Ani tento týždeň sme sa nenudili. Začiatok týždňa začal dňom najlepších priateľov, vyrábali sme kvietky, zvieratká zo slaného cesta a záver týždňa sme ukončili svetovým dňom darcov krvi. Zo škrobu a kondicionéru na vlasy sme vyrobili cesto a vymodelovali tak vzácnu tekutinu akou je krv v podobe kvapky. Z krepového papiera sme kvapku krvi vytvorili vo väčšom prevedení. Mega kreatívny týždeň za nami...

 • ZAPOJ SA DO EXPEDÍCIE

  Milí rodičia, milé deti,

  zapojme sa spoločne do súťaže s youtuberom Bačom. Stačí sledovať videá z jeho expedícií, zdolať vedomostné kvízy a ste v hre o úžasné ceny. Do súťaže sa môžu zapojiť všetci žiaci 2. stupňa základných škôl a prvých štyroch ročníkov osemročných gymnázií vo veku 10 až 15 rokov a ich učitelia. Hlavnou cenou v súťaži Expedícia Fenomény sveta Peniaze je finančný grant vo výške 10 000 EUR pre školu a 5 balíkov vzdelávacích materiálov Fenomény sveta Peniaze. Pre viac info kliknite sem:

  SÚŤAŽ - FENOMÉNY SVETA PENIAZE

   

   

 • CHÉMIA V KUCHYNI

  Viete, že by ste mali prať v destilovanej vode ? Že pomocou červenej kapusty sa dá zistiť, že mydlo je zásadité, čo nie je vhodné na pokožku? Naši deviataci premenili svoje kuchyne na laboratórium a zistili zaujímavé veci...

 • STRATY A NÁLEZY

  POZOR!!

  V priestoroch školy sa našli smart hodinky detskej veľkosti. Majiteľ si ich môže po identifikácii vyzdvihnúť na sekretariáte školy. 

strana: