• O našom ŠKD

• Milí rodičia, rozhodli ste sa zapísať svoje dieťa do ŠKD, ktorý je súčasťou ZŠ Zlatá 2, Rožňava. Výchovno-vzdelávací systém nášho klubu je realizovaný na základe Výchovného programu ŠKD na roky 2021-2025, v ktorom sme zahrnuli dlhoročné skúsenosti z mimoškolskej výchovy našej školy. Na základe tohto dokumentu máme činnosť rozpracovanú do ročníkových časovo tematických plánov práce (1.-4.ročník), ktoré sú smerodatné pre všetky oddelenia ŠKD v súlade so školským vzdelávacím programom. Úzka prepojenosť práce triednych učiteľov s prácou kvalifikovaných vychovávateľov je zárukou, že o Vaše dieťa je celý deň 100% postarané vo všetkých oblastiach.

Hlavný cieľ ŠKD

V súlade so zákonom 188/2015 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) je dôkladná príprava na vyučovanie hravou nenásilnou formou, aby dieťa nadobudlo kladný vzťah k vzdelávaniu a k svojej škole.

Tematické oblasti výchovy

Slúžia na odbúranie stresu, relaxovanie a uplatnenie svojich záujmov v týchto výchovných činnostiach:

• Spoločensko-vedná činnosť
          • Esteticko-výchovná činnosť (hudobnopohybová, výtvarná, literárna)
          • Telovýchovná činnosť (zdravotnícka, dopravná, športovo-branná)

Oddychové a rekreačné činnosti

Sú nevyhnutnou súčasťou režimu dňa, pričom sa dôraz kladie hlavne na aktívny pobyt na čerstvom vzduchu, či už v areáli školy, alebo v blízkom okolí.

Sebaobslužná činnosť

Dôležitú úlohu vo výchove má aj sebaobslužná činnosť, do ktorej patria hygienické návyky, stolovanie v školskej jedálni a hlavne formovanie priateľských vzťahov v kolektívoch.

Je overené praxou, že dieťa z ŠKD sa veľmi ľahko a rýchlo adaptuje na celodenný výchovno-vzdelávací systém a dosahuje výborné výsledky na vyučovaní. Sme veľmi radi, že môžeme rodičom pomáhať postarať sa o deti až po 5. ročník. Okrem pravidelnej činnosti organizujeme pre deti aj sobotňajšie výlety a letné tábory v spolupráci s klubom AMAVET pri našej škole. Obľúbené sú aj tradičné celoklubové podujatia na každý mesiac.

Tešíme sa na dobrú spoluprácu s každým, kto je ochotný nám pri výchove Vašich detí pomôcť. Po prečítaní tohto príspevku veríme, že poplatok 16€ za mesiac je len malým príspevkom k tomu, aby ste spokojne mohli chodiť do zamestnania s pocitom, že Vaše dieťa je v dobrých rukách.

- Eva Cihajová, hlavná vychovávateľka ŠKD