Plavecký výcvik Svit 2011 | Deň Zeme 2011 | Mikuláš a Ćert 2010 | Krásna Hôrka 2010 | Slávnostný zápis 2010 | Deň Zeme 2010 | Karneval 2010 | Nie je smetisko ako smetisko | Návšteva v ZOO | Sobota na koňoch | Krajské kolo Florbal dievčat | 11-ty krát v Steelke! | 10-ty krát na hokeji!!! | Súťažili STRIGY | Zdravé zuby - krásny úsmev | Košice : Zvolen, Zlatá v Steelke | Exkurzia do Banskej Bystrice | Svetový deň zdravej výživy | Októberfest na Zlatej | Imatrikulácia prvákov | Rokfort na Zlatej | HC Košice – Dukla Trenčín alebo 8. výjazd do Steelky | Letný tábor | Bardejov | Rokfort na Zlatej2 | Videli sme trinástu komnatu | Týždeň zdravia na Zlatej | Návšteva prvého slovenského gymnázia | Stretnutie s detskými autormi | Stretnutie so starými rodičmi | Piekli sme na MATIKE | Putovanie za rozprávkou | Posedenie pod jedličkou | Na návšteve v škôlke na Štítnickej ulici | A boli sme na hokeji !! | Beseda s Gabrielou Futovou | Comenius meeting | Tretiaci pripravili svojim starým rodičom pekné prekvapenie | Beseda s poslankyňou NR SR | Čiernohronská železnička. | Ja - ty - my - vy v prevencii  závislosti | ZŠ Zlatá v Steel Arene alebo 7. výjazd za hokejom | Halloween party 7.B | Stretnutie s Mikulášom

Archív akcií

Stretnutie s detskými autormi

Beseda s M. Kellenbergerom a Ľ. Kepštovou

Aké by to bolo vyučovanie literatúry, keby sme sa nestretli aj so žijúcimi spisovateľmi a ilustrátormi? Žiakom ZŠ na Zlatej ulici sa to podarilo. 14. apríla 2010 prišiel na besedu  ilustrátor mnohých slovenských kníh -M Kellemberger   a poetka, literárna kritička a redaktorka časopisu Slniečko- Ľ. Kepštová. . Žiaci  sa  na besedu pripravovali usilovne ako včielky. Hľadali informácie na internete, čítali knihy, robili si zápisy do čitateľských denníkov, pripravili nástenku, výstavku kníh skrášlili si triedu, v ktorej privítali hostí. Ilustrátor a redaktorka porozprávali žiakom o tom, aké je čítanie dôležité, ale i o svojich prvých literárnych aj výtvarných krôčikoch, o plodnej tvorivej činnosti a  podelili sa  s nimi aj  o vtipné príbehy z ich života. Žiaci zahrnuli hostí  lavínou otázok nielen o ich tvorbe, ale aj o ich živote, začiatkoch a inšpiráciách, ťažkostiach i radostiach .  Po besede nasledovala mini autogramiáda spojená s podpisom a venovaním jedného čísla časopisu Slniečko  každému žiakovi. Veľmi nás potešilo, že si žiaci od najútlejšieho veku  pestujú lásku k literatúre a majú záujem o knihy. Dúfame, že takéto milé stretnutie s jedným zo slovenských ilustrátorov a redaktorkou nebolo  posledné.